سرویس و نگهداری آسانسور

سرویس و نگهداری آسانسور

سرویس و نگهداری آسانسور

آسانسور مجموعه ای است که به طور مستقیم با جان افراد ارتباط دارد، بنابراین باید ایمن و قابل اعتماد باشد، و این موارد در سه مرحله می تواند بررسی شود.

 

مرحله اول مراحل قبل از ساخت ساختمان

مرحله دوم  طراحی ساخت و مونتاژ مکانیکی آسانسور

مرحله سوم  سرویس، نگهداری و پشتیبانی آسانسور

 

این سه مرحله با اینکه از هم جدا هستند اما در کارکرد نهایی آسانسور تاثیر دارند. طوریکه نقض و یا عملکرد نا مناسب هر بخش، عملکرد کلی را مشکل ساز میکند.

 

نکته ای که در بیشتر آسانسورهای کشور دیده می شود این است که بسیاری از افراد فکر می کنند آسانسور ها تنها در زمان خرابی نیاز به سرویس دارند، در صورتیکه اینگونه نیست و آسانسور باید مرتباً مورد بررسی و سرویس قرار گیرد.

 

در حال حاضر بسیاری از آسانسورهایی که در کشور کار می کنند عمری بیشتر از 25 سال دارند و نکته مهم در این باره این است که به دلیل عدم توجه نسبت به اهمیت سرویس و نگهداری عملکرد خوبی ندارند و ایمن نیستند.

 

عمدتا آسانسور های فعال (در ایران) را می توان به دو بخش اصلی تقسیم کرد:

 

1- آسانسورهایی که مورد تایید شرکت بازرسی کنترل ایمنی می باشند و شامل ظوابط استاندارد می شود. (تاریخ نصب آنها بعد از سال 1377 در تهران و برخی کلان شهر ها می باشند).

2- اغلب آسانسورهای شهرستان ها و آسانسورهایی که تاریخ نصب آنها به قبل از تاریخ بهمن 1377 بر می گردد، که توسط شرکت شرکت بازرسی کنترل ایمنی تایید نشده اند.

 

با اینکه درباره آسانسورهایی که مورد تایید شرکت بازرسی می باشند امیدواری وجود دارد اما به دلیل اتمام ضمانت فروشنده در مورد آسانسور بعد از یک سال در برخی موارد انجام سرویس و نگهداری آسانسور نیز پایان می یابد.

 

انواع خدمات شرکت آسانسور پارس در رابطه با سرویس و نگهداری آسانسور:

بازرسی

بازرسی از آسانسور به صورت برنامه ریزی شده در مقاطع زمانی انجام می شود تا مشخص شود که آسانسور نیاز به سرویس یا تعمیرات دارد یا خیر.

 

سرویس

در هنگامی که موقع بازرسی آسانسور، سرویسکار نیاز به سرویس را در قطعات آسانسور احساس کند، سرویس دهی برای قسمت های ثابت و متحرک مکانیکی و الکتریکی انجام می شود. هر آسانسور باید ماهیانه حداقل یکبار طبق چک لیست سرویس و نگهداری آسانسور مورد سرویس قرار گیرد.

 

تعمیرات پیشگیرانه

اینگونه تعمیرات زمانی انجام می شود که وسایل در حال کار بوده و دچار خرابی نشده اند. هدف از این نوع تعمیرات به تعویق افتادن خرابی و طولانی تر کردن فواصل خرابی آسانسور و جلوگیری از خرابی های احتمالی می باشد.

 

تعمیرات خرابی

تعمیرات خرابی به مواردی مربوط است که آسانسور از کار افتاده و نمی تواند به وظایف تایین شده عمل کند. با انجام این نوع تعمیرات آسانسور دوباره راه اندازی شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

برای انجام سرویس و نگهداری انواع آسانسور با شرکت آسانسور پارس تماس بگیرید.

تلفن : 021-66786751-4

موبایل : 0910-9291996 – 0938-9100475

خدمات 3