5 خطای نصب آسانسور

5 خطای نصب آسانسور

فرایند نصب آسانسور باید توسط متخصصان حرفه ای  انجام شود، در غیر این صورت ممکن است خطاهایی در هنگام نصب آسانسور ایجاد و باعث مشکل شوند. 5 مورد از این خطاها را در زیر بررسی میکنیم.

  • مشکل : پوسیدگی شیار

✓ راه حل: اصلاح آن

شیارهای پوسیده شده سایش اضافی روی طناب ها قرار می دهند ، که خود باعث افزایش سطح سایش در خود شیارها هم می شود، که باعث میشود این فرآیند و چرخه به طور متوالی تکرار شود وهر دوی اینها دچار مشکل بشوند.

  • مشکل: قطع برق

✓ راه حل: بازرسی مادون قرمز

آسانسورها از جمله وسایل پرمصرف ساختمان اند وبه انرژی زیادی نیاز دارند ، بنابراین تغییر در ولتاژ سیستم می تواند بر عملکرد موتور تأثیر گذار باشد یا حتی به سیستم آسانسورآسیب برساند.

آسانسورهایی که سابقه خرابی موتور و یا مشکلات مربوط به عملکرد دارند باید تحت بررسی دقیق قرار گیرند.

با استفاده از ترموگرافی مادون قرمز میتوانیم تغییرات شدید دما را اندازه گیری کنیم اینکار میتواند نقاط مشکل احتمالی را به ما نشان دهد و از خرابی های گران قیمت جلوگیری کند.

خطاهای متداول مانند ولتاژ زیاد / کم را می توان به راحتی با بررسی کیفیت انرژی و فیوزهایی که در حال گرم شدن هستند به راحتی مشاهده کرد.

با استفاده از تصویربرداری مادون قرمز تمام این مشکلات را می توان پیدا کرد.

  • مشکل: آلاینده ها در روغن به علت سایش

✓ راه حل: تجزیه و تحلیل روغن و روغن کاری

هنگامی که سایش رخ می دهد ، ذرات فلزی کوچک در روغن آزاد می شوند و سیستم آسانسور را دچار مشکل می کنند.

به طور مثال، روغن کاری غیرتخصصی یا مهر و موم های فرسوده می تواند باعث آلودگی شود. برای بررسی روغن از خواص مختلفی که ممکن است آلودگی یا ساییدگی در داخل موتور باشد ، آنالیز روغن را انجام دهید.

  • یاتاقان های پر سر و صدا یا نقص بلبرینگ

✓ راه حل: جذب کننده های القایی

نقص و ایراد در یاتاقان بیش از نیمی از مواقع دلیل خرابی موتور می باشد. یاتاقان های پر سر و صدا اغلب بهۤ ارتعاشات درون موتور نسبت داده می شوند.

در حالی که درایوهای فرکانس متغیر برای کاهش مصرف انرژی موتور شما مفید هستند ، آنها جریان متداول را معرفی می کنند .

از جذب کننده های القایی برای رفع این مشکل استفاده میشود.

  • مشکل: تنظیم اشتباه درایو موتور

✓ راه حل: تراز موتور

هنگامی که یک موتور الکتریکی به قطعه دیگری از تجهیزات وصل می شود ، ترازکردن محور و میله بسیار مهم است. بدون تراز صحیح ، یاتاقان موتور شروع به پوسیدن می کنه. تراز نبودن را می توان با استفاده از تجهیزات پیشرفته اندازه گیری مثل لیزر بررسی کرد.

شرکت آسانسور پارس با مجرب ترین عوامل نصب آسانسور آماده خدمت به شما عزیزان می باشد.

 

آموزش 4